Home Products Grill Hotdog grills Sausage warmer, HENDI, 220-240V/450W, 280x282x(H)387mm
51Xip-iZA5L._SL1000_.jpg
51kfUM0gQhL._SL1000_.jpg
51nSBdF90iL._SL1000_.jpg
51Xip-iZA5L._SL1000_.jpg
51kfUM0gQhL._SL1000_.jpg
51nSBdF90iL._SL1000_.jpg
Sausage warmer, HENDI, 220-240V/450W, 280x282x(H)387mm
Housing, basket, and lid made of stainless steel.
Container made of tempered glass.
Sausage basket measures ø200 mm and holds sausages up to 24 cm in length.
Temperature range: from 30°C to 100°C.
Water container: 1.25 L.
Heating indicator light.
Overheating protection.
SKU: 265000
EAN: 8711369265000
Brand:
Qty: 9
Delivery time: 5-10 workdays
Add to cart
Add to inquiry
  • Specification
Specification
Product dimensions 322 x 240 x 466 mm
Power 450W
Voltage, V 220-240
Place of use indoor
Heating heating element
Material 18/0 ss
Net weight, kg 6.4
Main material metal
Similar products
SARO Hot dog Cooker / Warmer modell CS-100
Add to cart
Add to inquiry
SARO Hot dog Cooker / Warmer model HW 1
ROLLER GRILL 11
ROLLER GRILL 11
Hotdog roll grill 14
Hotdog roll grill 14
Why shop with us?
Free Shipping On First Order
Weekly Flash Sale
Anual Payment Discount
Cashback Reward Program
Information
  • Outlet
  • About us
  • Privacy policy
  • Contact
  • Cookies policy
  • Terms of purchase
  • Services
  • Catalogues
Extra
  • Brands
  • On sale
  • Products in stock
  • Site Map
My Account
  • My account
  • Order history
  • Purchased items
Gastro Suurköögid
Katusepapi 16, Tallinn 11412, Estonia
info@gastro.ee
Copyright © Gastro Suurköögid 2026. All Rights Reserved
Shoproller.ee
Tekkis küsimusi?
Vajad abi hüpikakna sisu
Cart
Shopping cart is empty
Login
Forgotten password Register
Search
OUTLET
Baguette board, HENDI, 530x325mm
Bain-marie pan, HENDI, 1L, 330x165x(H)95mm
Cream whipper, HENDI, 0,5L, Taupe, ⌀80x(H)260mm
Cutlery basket, HENDI, Light grey, ⌀100x(H)120mm
Cutting board with handle, HENDI, White, 250x150mm, Rectangular
Dispenser bottles, HENDI, 0,2L, Transparent, ⌀50x(H)185mm
Frying pan, HENDI, ⌀204x385mm
Frying pan, HENDI, ⌀204x385mm
Grater, four-sided, HENDI, 90x65x(H)200mm