GAASIPLIIT+GAASIAHI SARO
SARO Multifunction cooker gas/gas model TS95C71X
Material: (housing) stainless steel.
5 gas burners: 1 x 1 kW, 2 x 1.75 kW, 1 x 3 kW, and 1 x wok burner 4.25 kW.
Extra large 115 liter gas oven with 5 functions.
Electric grill: 1.8 kW.
Cast iron pan supports.
Timer function.
Set to natural gas (D).
Preset to H-Gas, propane nozzles included.
Piezo igniter (gas oven).
Incl.
1 baking tray with insert grid and 1 grid.
Energy efficiency class: A+ (spectrum A+++ to D).
Weight: 80kg.
Dimensions: W 900 x D 600 x H 876/942mm.
Internal dimensions: W 760 x D 470 x H 400 mm.
Temp.
up to 280 °C.
Connection: 230 V - 50 Hz - 1.8 kW.
Baking tray: W 742 x D 390 mm.
Grid insert: W 653 x D 305 mm.
Grid: W 752 x D 400 mm.
SKU: 331-1165
EAN: 4017337033331
Brand: Saro
Delivery time: 3-5 weeks
Add to cart
Add to inquiry
  • Specification
Specification
Net weight, kg 70
Similar products
SARO Multifunction cooker gas/electric model TS95C61LVI bordeaux
Add to cart
Add to inquiry
SARO Multifunction cooker gas/electric model TS95C61LNE black
Gas cooker - 5 burners, open frame, HENDI, Kitchen Line, 14,3kW, 900x640x(H)910mm
Gas cooker - 5 burners with electric oven, HENDI, Kitchen Line, Silver, 230V/2900W, 14,3kW, 900x653x(H)900mm
Why shop with us?
Free Shipping On First Order
Weekly Flash Sale
Anual Payment Discount
Cashback Reward Program
Information
  • Outlet
  • About us
  • Privacy policy
  • Contact
  • Cookies policy
  • Terms of purchase
  • Services
  • Catalogues
Extra
  • Brands
  • On sale
  • Products in stock
  • Site Map
My Account
  • My account
  • Order history
  • Purchased items
Gastro Suurköögid
Katusepapi 16, Tallinn 11412, Estonia
info@gastro.ee
Copyright © Gastro Suurköögid 2026. All Rights Reserved
Shoproller.ee
Tekkis küsimusi?
Vajad abi hüpikakna sisu
Cart
Shopping cart is empty
Login
Forgotten password Register
Search
OUTLET
Baguette board, HENDI, 530x325mm
Bain-marie pan, HENDI, 1L, 330x165x(H)95mm
Cream whipper, HENDI, 0,5L, Taupe, ⌀80x(H)260mm
Cutlery basket, HENDI, Light grey, ⌀100x(H)120mm
Cutting board with handle, HENDI, White, 250x150mm, Rectangular
Dispenser bottles, HENDI, 0,2L, Transparent, ⌀50x(H)185mm
Frying pan, HENDI, ⌀204x385mm
Frying pan, HENDI, ⌀204x385mm
Grater, four-sided, HENDI, 90x65x(H)200mm