Home Products Bar&Coffee Cocktail accessories Milkshake mixer - Design by Bronwasser, HENDI, Red, 220-240V/400W, 170x196x(H)490mm
PIIMAKOKTEILI ŠEIKER 400W
PIIMAKOKTEILI ŠEIKER 400W
PIIMAKOKTEILI ŠEIKER 400W
PIIMAKOKTEILI ŠEIKER 400W
Milkshake mixer - Design by Bronwasser, HENDI, Red, 220-240V/400W, 170x196x(H)490mm
Designed by Dutch Designer Robert Bronwasser and available in 6 attractive colours.
Make Freddo cappuccinos, Frappés and of course milkshakes without effort.
The housing is made from ABS plastic.
The base is weighted for extra stability and is fitted with rubber feet.
The motor can spin the agitator disc at two speeds, 15.000 and 19.000 RPM.
Control the milkshake mixer with the two-speed switch on the top which is easily accessible.
Choose between two different stirrers to control the level of aeration.
Cups and stirrers are dishwasher safe.
SKU: 221648
EAN: 8711369221648
Brand:
Qty: 57
Delivery time: 5-10 workdays
Add to cart
Add to inquiry
  • Specification
Specification
Product dimensions 196 x 170 x 490 mm
Power 400W
Voltage, V 220-240
Place of use indoor
Material ABS-plastic
Net weight, kg 4.82
Main material plastic
Colour red
Similar products
Julep strainer, BarUp, 160x75mm
Add to cart
Add to inquiry
Bar spoon, BarUp, Black, 385x35mm
Jigger 25/35 ml, BarUp, Black, ⌀40x(H)75mm
Jigger 25/50 ml, BarUp, Black, ⌀45x(H)86mm
Why shop with us?
Free Shipping On First Order
Weekly Flash Sale
Anual Payment Discount
Cashback Reward Program
Information
  • Outlet
  • About us
  • Privacy policy
  • Contact
  • Cookies policy
  • Terms of purchase
  • Services
  • Catalogues
Extra
  • Brands
  • On sale
  • Products in stock
  • Site Map
My Account
  • My account
  • Order history
  • Purchased items
Gastro Suurköögid
Katusepapi 16, Tallinn 11412, Estonia
info@gastro.ee
Copyright © Gastro Suurköögid 2026. All Rights Reserved
Shoproller.ee
Tekkis küsimusi?
Vajad abi hüpikakna sisu
Cart
Shopping cart is empty
Login
Forgotten password Register
Search
OUTLET
Baguette board, HENDI, 530x325mm
Bain-marie pan, HENDI, 1L, 330x165x(H)95mm
Cream whipper, HENDI, 0,5L, Taupe, ⌀80x(H)260mm
Cutlery basket, HENDI, Light grey, ⌀100x(H)120mm
Cutting board with handle, HENDI, White, 250x150mm, Rectangular
Dispenser bottles, HENDI, 0,2L, Transparent, ⌀50x(H)185mm
Frying pan, HENDI, ⌀204x385mm
Frying pan, HENDI, ⌀204x385mm
Grater, four-sided, HENDI, 90x65x(H)200mm