Home Products Bar&Coffee Hot drinks Hot drinks boiler – Design by Bronwasser, HENDI, 16L, 220-240V/1650W, 352x357x(H)380mm
VEEKEETJA 16L
VEEKEETJA 16L
Hot drinks boiler – Design by Bronwasser, HENDI, 16L, 220-240V/1650W, 352x357x(H)380mm
Housing made of satined stainless steel.
SKU: 211427
EAN: 8711369211427
Brand:
Qty: 181
Delivery time: 5-10 workdays
Add to cart
Add to inquiry
  • Specification
Specification
Product dimensions 380 x 357 x 502 mm
Power 1650W
Voltage, V 220-240
Diameter, mm 275
Usable volume, L 16
Material stainless steel
Net weight, kg 3.09
Main material metal
Similar products
Hot Chocolate Dispenser - 5L - Black
Add to cart
Add to inquiry
Hot Chocolate Dispenser - 10L - White
Hot drinks boiler, HENDI, 28L, 230V/2200W, ⌀465x(H)488mm
Hot drinks boiler – design by Bronwasser, HENDI, 9L, Taupe, 220-240V/950W, 307x330x(H)450mm
Why shop with us?
Free Shipping On First Order
Weekly Flash Sale
Anual Payment Discount
Cashback Reward Program
Information
  • Outlet
  • About us
  • Privacy policy
  • Contact
  • Cookies policy
  • Terms of purchase
  • Services
  • Catalogues
Extra
  • Brands
  • On sale
  • Products in stock
  • Site Map
My Account
  • My account
  • Order history
  • Purchased items
Gastro Suurköögid
Katusepapi 16, Tallinn 11412, Estonia
info@gastro.ee
Copyright © Gastro Suurköögid 2026. All Rights Reserved
Shoproller.ee
Tekkis küsimusi?
Vajad abi hüpikakna sisu
Cart
Shopping cart is empty
Login
Forgotten password Register
Search
OUTLET
Baguette board, HENDI, 530x325mm
Bain-marie pan, HENDI, 1L, 330x165x(H)95mm
Cream whipper, HENDI, 0,5L, Taupe, ⌀80x(H)260mm
Cutlery basket, HENDI, Light grey, ⌀100x(H)120mm
Cutting board with handle, HENDI, White, 250x150mm, Rectangular
Dispenser bottles, HENDI, 0,2L, Transparent, ⌀50x(H)185mm
Frying pan, HENDI, ⌀204x385mm
Frying pan, HENDI, ⌀204x385mm
Grater, four-sided, HENDI, 90x65x(H)200mm